Alusta oma kodustuudio loomist

Kui oled soetanud endale kaamera ja omad piisavalt vilumusi, siis võiksid hakata kaaluma võimalust arendada end stuudiofotograafia suunal. Stuudiofotograafia on muidugi sõna mis kõlab uhkelt, suursuguselt ja kallilt, seepärast tahaksin sulle pakutavat varianti nimetada pigem kodustuudioks. Kohe selgitan mida selle all mõtleme.

Ega stuudio ei pea olema kindlasti suur kõrgete lagedega ruum, milles statiivide peal on hulk suuri välklampe, poome ja taustu. Tegelikud paljud fotograafid on saanud tänu stuudiotehnika arenguga muutuda väga mobiilseks. Kui vaja võetakse stuudiovarustus kaasa ja liigutakse hoopis kliendi juurde, kui on soov pildistada kliendile armsas kodukeskonnas – miks mitte! Tahad stuudio üles seada metsa, ei ole ka seegi mingi keerukas ettevõtmine. Vaja on lihtsalt õigeid vahendeid.

Soovitaksin ühte lihtsalt käsitletavat ja soodsat komplekti, mis on jõukohane ka alustavale fotograafile. Tutvustan sulle Godoxi välgusüsteemi. Teeme väikese eelarve kalkulatsiooni. Sul on alustamiseks vaja:

Välklamp Godox AD200  319 EUR

Saatja kaamerale Godox PRO X   129 EUR

Statiiv välklambile   49 EUR

Softboks välgule    79 EUR

Helesti välgu peegeldamiseks  30 EUR

Põhimõtteliselt on sul 606 euro eest ühe välklambiga stuudiokomplekt, mille kaasavõtmine pole mingi probleem, sest kogu komplekt pakituna kaalub alla 5 kilo. Kui soovid välklampide hulka suurendada, siis tuleb lisada vaid välklamp ja statiiv, vajadusel softboks ja vihmavari ning tasapisi sammhaaval pidevalt edasi areneda.  Kuid ka ühe välklambiga teed sa oma piltidel valguse kujundamise osas väga suure hüppe.  Kuna need välklambid töötavad akudelt , siis pole sul vaja ka muretseda kuidas voolu saada või ripnevate kaablite pärast mis kõikjal jalus.  Ja akud kestavad kuni 500 täisvõimsusel välgatust, mida enamikes olukordades on täiesti piisavalt.

I AM Photographer ProShop esinduses on Godoxi välgusüsteemid alati proovimiseks ja meilt saab vajaduselt ka infot toimuvate stuudiokoolituste kohta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *