SOODNE MAKROOBJEKTIIV AF-S DX Micro 40mm f/2.8G NÜÜD VEEL SOODSAM.

AF-S DX Micro 40mm f/2.8G on poolkaader-sensoriga kaamera jaoks konstrueeritud makroobjektiiv, mis sobib suurepäraselt näiteks Nikoni D3400, Nikon D5600 ja D7500 tüüpi peegelkaameratele.

Lähipildistamiseks mõeldud objektiiv on enamasti eelgõige loodushuvilise fotograafi huviorbiidis, kuid selle objektiivi rakendusala on palju võimalusterohkem kui esialgu võiks arvata. Lähipildistamiseks mõeldud objektiivide eripäraks on see, et nendega on võimalik teravustada tavapärasest lähemalt. Objektiivi fooluskaugus viitab küll pigem lainurgaalale, kuid arvestades, et  kasutate seda poolkaader kaamera ees, siis selle objektiivi vaatenurk vastab hoopis 60mm fookuskaugusega objektiivi omale. Seetõttu on see objektiiv suurepärane kombinatsioon laiemast vaatenurgast, võimalusest teravustada objekti isegi mõne sentimeetri kauguselt ning valgusjõulistest optilistest elementidest (ava f/2.8), sellega on võimalik pildistada väga erinevates olukordades.

Seda objektiivi soovitaksin ma kasutada neil, kes tunnevad huvi toidu pildistamise vastu. See objektiiv on justkui loodud selleks! Te saate pildistada lähedalt ning samas on võimalik kaadrisse jätta ka tausta. Kui kasutate lahtisemat ava saate tausta mõnusalt ebateravaks. Objektiiv kannab üle naturaalsed värvid ning on muljeltavaldavalt terava kujutisega. Samuti sobib see väga hästi toodete ehete ja detailide pildistamiseks. Loomulikult ka lilled, erinevad väikesed detailid, tekstuurid ja pisiobjektid. Seda objektiivi võite kasutada ka portreteerimiseks ja miks mitte ka maastikufotode tegemiseks. Selle objektiiviga on võimalik saada portreteeritava taha jäävat taust ebateravaks ning tuua pildistatav hästi esile ja kaotada segavad objektid taustalt.

Liblikate ja arglike putukate pildistamiseks sobib pigem pikema fookuskaugusega objektiiv, sest liblikad ei luba endale piisavalt lähedale. Siis tuleb kasutada pikema fookuskaugusega objektiivi nagu Nikkor Micro 105mm f/2.8. Selle objektiivi suurendusaste on suurem ning siis ei pea liblikale liialt lähedale liikuma, et teda mitte lendu hirmutada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *