D500 vs D7500 – nagu kaks tilka vett? Siiski mitte!

DX sensoriga kaameratest pole ammu räägitud. Ometi on poolkaadersensoriga kaamerate seas tulnud välja uus Nikon D7500 ning mõni aeg tagasi palju kõneainet ning auhindu saanud Nikon D500. Kaamerad tunduvad väga sarnased kui vaadata tehnilist spetsifikatsiooni. Panemegi siia kaamerate olulisemad näitajad hetkeks kõrvuti.

 

NIKON D500 NIKON D7500
Sensor 20,9 20,9
Teravustamispunkte 153 51
Sarivõtte kiirus 10 kaadrit sekundis 8 kaadrit sekundis
ISO 100 – 51200 100 – 51200
Video 4K 30 kaadrit sekundis 4K 30 kaadrit sekundis
Salvestusmeedia SD ja XQD SD üks kaardipesa
Hind (kere) 1991 Eur 1499 Eur

 

Sarnastest kasutusomadustest võiks välja tuua välkude SB-5000 kasutamise raadiolingi abil. Võimalus kasutada automaatset autofookuse peenhäälestust. Autofookuse kiirus ja võime ka nõrkades (kuni -3EV) valgustingimustes kiiresti leida teravuspunkt.

Millised erinevused välja tuua? Nikon D500 kaameral on pildistamine mugavam just seetõttu, et teravustamispunktid jaotuvad praktiliselt üle kogu kaadri. Seepärast pole erinevust, kas pildistada püst- või horisontaalkaadris, alati on võimalus paigutada teravustamise punkti kogu kaadri ulatuses, mitte ainult kaadri keskosa kasutades. Nikon D500 on mõeldud eelkõige professionaalsele fotograafile. See väljendub selles, et puudub sisseehitatud välk. Väliste seadmete ühendamiseks on 10-pinnine ühenduspesa, kasutusse on võetud XQD kaardiformaat. Pildiotsija on ehitatud suur ja sellest kaadrit jälgida on mugav. Miinusmärgiga võibki Nikon D7500 kaamera juurde tuua kaks teemat. Kui D7200 kaamera oli kahe SD tüüpi mälupesaga, siis on arusaamatu, et uuel mudelil on mälukaardi pesasid vaid üks. Väike pildiotsija vajab ka harjumist, aga see on pigem fotograafi probleem, kes on harjunud suure pildiotsijaga töötama. Nikon D7500 ekraan on aga tunduvalt suurem ja selle puutetundlik kasutamine mugavam kui Nikon D500. Kuna D7500 paljud detailid ja funktsioonid on üle võetud Nikon D500, siis kõige tähtsamad positiivsed omadused on Nikon D7500 kaameraga kaasas – kiire autofookus, ja suurepärane ISO võimekus.

Kellele siis soovitada D500 ja kellele D7500 kaamerat? Nikon D500 kaamerat soovitaksin pressifotograafile, kes vajab kiirust, kaamera on ehitatud vastavaks suurele töökoormusele. Sarivõtte kiirus ning kiire autofookus on väga efektiivne spordifotograafi kasutusse. Kaamera kiirust toetab ka kiire XQD kaardi kasutamine. Ka tõsine loodusfotograaf saab lisaks nendele omadustele kasutada kaamera nupustiku tagantvalgustust, mis öise pildistamise teeb tõeliselt mugavaks. Magneesiumist korpus on ilmastikukindel ja loomade ning lindude pildistamisel tuleb abiks isegi DX sensori äralõige, mis suurendab objektiivi fookuskaugust 1,5 korda. Pead nüüd otsustama, kas need eelised väärivad 500 eurost lisainvesteeringut.

Nikon D7500 on sobiv tööriist nõudlikule amatöörile. Ma arvan, et enamikes olukordades on kaamera piisavalt võimekas, et saada pilte, mis on võrdväärsed mis tahes professionaalse kaameraga. DX kaamera objektiivid on tunduvalt kergemad ja kompaktsemad. Pole vähe tähtis, et ka odavamad kui täiskaader sensoriga kaamerale mõeldud varustus. Õppige kaamerat kasutama ning valige tulemuse saavutamiseks õiged objektiivid. Nikon D7500 on nii hea kaamera, et fotograaf ei saa ühtegi vabandust mis õigustaks halba pilti. Kõik on Sinus kätes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *