Nikon D850 45,7 megapiksline sensor võib fotograafile tekitada küsimuse, kas alati on vajalik salvestada nõnda suuremahulisi faile. Vahel piisab palju väiksemast resolutsioonist ning see hoiaks ruumi ja aega kokku nii arvutitöötluses kui arhiiviserverites. Nikon D850 kaameras on RAW failile antud kolm erineva resolutsiooniga salvestamise võimalust: RAW 45,7 megapikslit, RAW 25,6 megapikslit keskmine või RAW 11,4 megapikslit. Kaks viimast suurust on 12-bitised, kadudeta tihendatud pildifailid. Seega värviruumis tuleb teha mõningaid järeleandmisi. Ausalt öeldes kliendid seda vahet piltidel siiski ei märka. Mind huvitas pigem, mis juhtub ülejäänud pilditöötluses kasutatavate võimalustega. Kas väiksemamahulised RAW failid on konverteris töödeldavad võrdväärselt kärpimata RAW failiga?
Vailisin testimispaigaks piisavalt hämara ruumi, ning kasutasin kõikide piltide salvestamiseks järgmiseid sätteid: 1/200; f/2.8; ISO3200. Pildistamiskohaks sai valitud vana talumaja, kus valgust vähe ja seinad tumedad. Selline pildistamiskeskkond peaks kohe reetma muutuseid pildi heledusdünaamika ja digitaalse müra osas.
Võin kinnitada, et pildi töötluse osas ei ole vaja muretseda. Nii dünaamilise ulatuse kui müra osas ei ole vahet, kas salvestad suurt või keskmist RAW faili. Väikese RAW salvestamisel pildi suurus (11, 4 megapikslit ja 9 MB) kaotab pildilt selle mahlaka detailsuse. Muus osas võin teile kinnitada, et failide töötlemises ei esine mingeid piiranguid kõik failid on võrdselt RAWd.
Seepärast võivad ka need, kes täna peavad Nikon D850 resolutsiooni liiga suureks, ei peaks loobuma selle kaamera faili võrratust dünaamikast, loomulikest värvidest ja madalast müratasemest. Pildistades keskmise resolutsiooniga on fail suurusega 25,6 MB. Reportaaži ja korraliku kvaliteediga foto saamiseks on selles väiksemas failis võimalusi piisavalt.
Oma silm on kuningas. Tule koge läbi praktilise pildistamise selle kaamera imelisi võimalusi. Registreeri end Nikon D850 esitlustele.